ביטוח רכב היברידי

כניסת הרכבים ההיברידיים והחשמליים לכבישי ישראל בשנים האחרונות הינה מגמה מבורכת למען הסביבה. הסבר על חשיבות רכישת פוליסת ביטוח היברידי הלוקחת בחשבון התמודדות גם עם תקלות וליקויים

בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה ניכרת במודעות לנושאי איכות סביבה ואקולוגיה. שיח זה צובר תאוצה לאור משבר האקלים הנותן את אותותיו ברחבי הגלובוס ומחייב כל אחד ואחת מאיתנו לנקוט בפעולות אקטיביות למען הדורות הבאים.

גם ענף הרכב נרתם בעשור האחרון לתפיסה הסביבתית כחלק מהשינויים והתמורות הנדרשים, בדגש על הרכבים ההיברידיים והחשמליים אותם ניתן לראות יותר ויותר בכבישים.

ראוי להבהיר תחילה מהו ההבדל בין שני סוגי רכבים אלו. הרכבים ההיברידיים ורכבי פלאג-אין נטמעו בשוק מזה כעשור וכוללים למעשה שני מנועים גם יחד –מנוע חשמלי חכם המופעל במהלך עצירה מוחלטת של הרכב, בפקק תנועה למשל, או לחילופין במהלך נסיעה איטית, לרוב בדרכים עירוניות. לצידו פועל מנוע בנזין רגיל לכל דבר. השילוב בין השניים מאפשר אפוא חסכון באנרגיה ומתכתב עם חזון הדוגל בצמצום פליטת חומרים מזהמים וצריכה מופחתת של דלק.

רכבים חשמליים משקפים מצידם מהפכה אדירה בעולם הרכב. הם פועלים אך ורק באמצעות סוללה חשמלית ומהווים קרקע פורייה לקראת כניסתם העתידית של הרכבים האוטונומיים העתידיים. עם זאת, ביחס לשוק הישראלי עדיין מדובר על מספר מצומצם של רכבים, אך סביר להניח כי בעשור הקרוב גם אלו ילכו ויגדלו באופן ניכר.

כך או כך, ההבדל בין שני סוגי הרכבים המוזכרים נעוץ באפשרויות הטעינה שלהם. בעוד רכבים היברידיים משולבים מטעינים את עצמם, כאשר גם אם הסוללה החשמלית מתרוקנת מנוע הבנזין הרגיל יאפשר המשך נסיעה תקינה, הרי שהרכבים החשמליים חייבים להיות מוטענים, שכן אחרת הרכב יושבת מכל נסיעה.

ביטוח היברידי – מה זה אומר?

בניסיון לעודד רכישת רכבים היברידיים ו/או חשמליים ולהימנע מפליטת של חומרים מזהמים מרכבי הבנזין, מציעות חברות הביטוח פוליסות מיוחדות המעניקות כיסויים נרחבים, כמו גם הוזלות משמעותיות לבעלי רכבים אלו.

פוליסות מסוג זה מתייחסות לשורה של תקלות או ליקויים שעשויים להתגלות ברכבים החדישים, לרבות תקלות בקטבי גרירה או פגיעה שעלולה להתרחש במהלך ההטענה החשמלית של רכב בעמדת הטעינה הייעודית, לרבות נזקי גוף חלילה.

כיסוי נוסף המוענק במסגרת ביטוח היברידי כולל מצב בו סוללת הרכב התרוקנה לחלוטין, והובילה לנעילת הגלגלים באופן הרמטי. בסיטואציה שכזו יזדקק ציבור הנהגים לשירות גרירה מיוחד המוצע כחלק מסל השירותים בפוליסה. בנוסף, לרכבים ההיברידיים והחשמליים אין לרוב גלגל רזרבי, עובדה שתצריך שירות גרר נוסף גם במקרה של תקר.

פוליסת ביטוח היברידי טומנת בחובה גם כיסוי ביטוחי לצד ג', שמקורו בתקלה שעלולה להתרחש במהלך הטענת הרכב החשמלי בעמדת טעינה, וזאת במקרה וכתוצאה משריפה או קצר חשמלי נגרם נזק עקיף לעוברי אורח או מבנים סמוכים (כיסוי זה ניתן לעיתים גם באמצעות פוליסות ביטוח נפרדות, כדוגמת ביטוח דירה).

בשנים האחרונות ערכו חברות הביטוח מספר מחקרים מעמיקים, בניסיון לאמוד על איכויות הנהיגה של הלקוחות המשתמשים ברכבים היברידיים או חשמליים, מתוכם עולה כי נהגים אלו הינם זהירים באופן משמעותי, ואף מעורבים פחות בתאונות דרכים. עוד נמצא כי מרבית הנהגים ברכבים אלו משתייכים לאוכלוסייה מבוגרת (45 ומעלה), שמטבעם מתאפיינים בנהיגה שקולה ואחראית יותר.

יתרון נוסף המוצע במסגרת פוליסת ביטוח היברידי כוללת עלויות של חלקי חילוף ואביזרים המותאמים לרכבים היברידיים או חשמליים, כאשר סך ההשתתפות העצמית לרוב הינו נמוך במיוחד.

ביטוח היברידי מציג: חיסכון הוא ניצחון

שימוש ברכב היברידי או חשמלי כאמור מתכתב עם הרצון לשמירה על איכות הסביבה וערכי קיימות בעולם בו אנו חיים.

גם בהיבט הכלכלי מדובר במעבר לאופציה תחבורתית חסכונית יותר, שכן חברות הרכבים השונות מציעות הנחות משמעותיות על מחירי רכבים היברידים או חשמליים, כמו גם על מיסי הרכישה (90% הפחתה לעומת 40% לרכבי בנזין), תעריפי הדלק שמצטמצמים (או נעלמים לחלוטין ברכבים מבוססי מנוע חשמלי) וכן על פוליסות ביטוח אטרקטיביות המהוות חלופה משתלמת וכזו שאינה מכבידה על כיסם של הלקוחות.

יתרה מכך, גם הרשויות המקומיות מעודדות רכישת רכבים היברידיים/חשמליים, ולשם כך מאפשרות בחלק מהמרחבים העירוניים חנייה ללא עלות בשטחים מוגדרים.

ביטוח היברידי מבית אודי דגן סוכנות לביטוח

עם ניסיון של למעלה מ-25 שנים בענף הביטוח, הציבה לעצמה אודי דגן סוכנות לביטוח כמטרה לרשום דריסת רגל בתחום הביטוחים ההיברידיים, מתוך כוונה לסייע לציבור הנהגים עם כיסוי ביטוחי מקיף ככל הניתן, תוך מתן שירות אישי ובמחיר הוגן.

צוות הסוכנות פועל על מנת להתאים פוליסות ביטוח היברידי בהתאמה אישית עבור כל סוגי הלקוחות והרכבים, על מנת להבטיח כיסוי איכותי וכזה שיאפשר התמודדות בעת הצורך מול כל תרחיש.

כחלק מתפיסת השירות שלנו, אנו מתחייבים להוביל אתכם יד ביד עד להתאמה מלאה של פוליסת ביטוח היברידי, וכזו אשר תשרת אתכם נאמנה ביחס לשוק הרכב הדינמי.

ביטוח רכב היברידי